دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران
تسلیت به استاد ارجمند جناب آقای دکتر رستمی
انالله و انا الیه راجعون با کمال تالم و تأسف با خبر شدیم آرمان رستمی فرزند عزیز دکتر ولی رستمی استاد فرهیخته دانشکده حقوق و علوم سیاسی و از داوران محترم فصلنامه مطالعات حقوق عمومی به دیار باقی شتافت. این مصیبت جانکاه را به استاد گرامی جناب آقای دکتر رستمی و خانواده ارجمند به ویژه همسر بزرگوار ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن جوان فقید آمرزش و برای خانواده محترمشان صبر و آرامش مسئلت می نماییم.

مطالعه بیشتر

ممنوعیت اضافه کردن نام نویسنده جدید
قابل توجه نویسندگان محترم نویسنده مسئول مقاله موظف است در زمان ارسال مقاله، نام و مشخصات همه نویسندگان همکار خود را وارد کند و در مراحل بعدی به ویژه هنگام پذیرش مقاله، فصلنامه به هیچ وجه مجاز نیست نام نویسنده جدیدی را اضافه کند. این کار خلاف اخلاق نشر است.

مطالعه بیشتر

تغییر شماره حساب فصلنامه
قابل توجه نویسندگان محترم با توجه به تغییر شماره حساب فصلنامه، خواهشمند است از این تاریخ (26 مهر 1399)  هزینه داوری و چاپ مقاله را به حساب زیر واریز نمایید. این شماره حساب در همه بانک های دولتی فعال و قابل واریز است. حساب شماره ۴۰۰۱۰۷۰۱۰۳۰۰۶۸۲۵ بنام تمرکز وجوه اختصاصی نزد بانک مرکزی با شناسه واریز 379070174140107000000002505202  و شبای IR830100004001070103006825

مطالعه بیشتر

افزایش هزینه‌های مربوط به داوری، چاپ و انتشار مقالات
به اطلاع پژوهشگران محترم می‌رساند به دلیل بالارفتن هزینه‌های ویراستاری، صفحه آرایی و چاپ مقالات، طبق مصوبه شورای تحریریه فصلنامه، بتاریخ 28 بهمن 1398، هزینه بررسی و داوری مقالات به 200.000 (دویست هزار تومان) و هزینه انتشار و چاپ مقالات به 300.000 (سیصد هزار تومان) افزایش یافته است.

مطالعه بیشتر

مسئول مکاتبات و تماس‌های تلفنی از سوی فصلنامه مطالعات حقوق عمومی
تمامی مکاتبات (ایمیل و پیامک) و تماس‌های تلفنی از سوی فصلنامه مطالعات حقوق عمومی صرفاً با نویسنده مسئولی است که در هنگام ارسال مقاله در سامانه تعیین شده است. همچنین درصورتی‌که مقاله (بر اساس نظرات داوران محترم و یا دبیر اجرایی فصلنامه) نیازمند بازنگری یا اصلاح شناخته شده باشد، صرفاً نویسنده مسئول می‌تواند موارد اصلاح یا بازنگری را در کارتابل خود در سامانه مشاهده، آن‌ها را انجام داده و درنهایت مقاله اصلاحی را مجدداً از طریق سامانه ارسال نماید. نکته اول: از میان نویسندگان مقاله (درصورتی‌که مقاله بیش از یک نویسنده داشته باشد) حتماً باید یکی از نویسندگان ...

مطالعه بیشتر

تغییر مجدد حداکثر تعداد واژگان مقالات ارسالی به فصلنامه
با عنایت به دستور معاونت دانشگاه، حداکثر واژگان مقالات ارسالی به فصلنامه مجدداً همان 8000 کلمه تعیین شده است. از نویسندگان محترم تقاضا می‌شود حتماً این موضوع را رعایت فرمایند.  

مطالعه بیشتر

اعتبار علمی فصلنامه مطالعات حقوق عمومی
فصلنامه مطالعات حقوق عمومی طبق نامه شماره 3/18/202070 مورخ 1393/11/19 کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و منطبق با مفاد «آیین‌نامه تعیین اعتبار نشریات علمی کشور مصوب 1390/11/8» دارای اعتبار علمی-پژوهشی است. در تاریخ 1398/2/2 آیین‌نامه جدیدی تحت عنوان «آیین‌نامه نشریات علمی کشور» جایگزین آیین‌نامه سابق شد. مطابق مفاد آیین‌نامه جدید، از تاریخ ابلاغ آن، به‌جای دسته‌بندی نشریات به «علمی-پژوهشی» یا «علمی-ترویجی» همه نشریات مشمول آیین‌نامه مزبور با عنوان «نشریه علمی» شناخته می‌شوند.   برای آگاهی بیشتر می‌توانید ...

مطالعه بیشتر

قابل‌توجه پژوهشگران و دانشجویانی که با جناب آقای دکتر سیدقاسم زمانی مقاله دارند
 با توجه به محدودیت‌هایی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطابق «آیین‌نامه نشریات علمی مصوب 1398/2/2» در خصوص انتشار مقالات قائل شده است، پژوهشگران و به‌ویژه دانشجویانی که با «جناب آقای دکتر زمانی» مقاله دارند، لطفاً مقالات خود را به نشریات دیگر ارسال فرمایند، در غیر این صورت انتشار و چاپ مقاله آن‌ها ممکن است سال‌ها به به طول انجامد. بدیهی است در صورت عدم رعایت این امر، مسئولیت تأخیر در انتشار و چاپ مقالات بر عهده شخصِ نویسنده/نویسندگان خواهد بود و «فصلنامه مطالعات حقوق عمومی» هیچ‌گونه مسئولیتی دراین‌باره نخواهد داشت.  

مطالعه بیشتر

مؤسسه مطالعات حقوق عمومی
جهت ورود به سامانه مؤسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران اینجا را کلیک نمایید.

مطالعه بیشتر